Lake Gergi Tavan Uygulaması

Proje Bilgileri

  • Yapım Tarihi

    Ekim 2016

  • Kategory

    Lake Gergi Tavan

Lake Gergi Tavan Uygulamaları Banyolar İçin Bire Bir


Banyolar bilindiği üzere nemli ve buharlı ortamlardır bu sebeple, eskiden duvar ve tavan boyaları kabarır ve çabucak deforme olurdu bunun sebebi ise boyaların neme ve buhara karşı dayanıklı olmaması. Tabi eskiden banyolar için çok fazla dekorasyon uygulama seçeneği de pek yoktu. Yapabileceğimiz en fazla şey fayanslar kullanarak dekore etmekti, bu klasik yöntemler artık çokta beklentileri karşılamıyor.

Mühendisler boş durmuyor azmettiler ve ortaya teknoloji ile dekorasyonu birlikte sunan bir sistem koydular. Gergi tavanlar uygulana bilirliği açısından ve estetiği açısından çok daha havalı bir sistem. dijital baskı teknolojisinin kullanılarak uygulandığı örneğin; lake dokulu kumaşlara baskı yapılarak parlak ve değişik mat seçenekli bir çok alternatif renkler sunabilmekte.

Sadece Banyolarda mı Tercih Edilir?


Lake gergi tavan tabii ki de sadece banyo ortamları için değildir. fakat dokusal özelliği bu gibi nemli ortamlarda tercih edilmesine sebep oluyor normalde çalışma ofisleri, hamamlar, yüzme havuzları gibi bir çok alan dada kullanılabilir. Özellikle dar alanlarda görsellerin anlamsızlaştığı durumlarda düz renklerin tercih edildiği bölgelere de uygulanır.

Neden Düz Renkli Lake Kullanılır?


Düz renkli lake gergi tavanlar genellikle name ve buhara maruz kalan ortamlarda kullanıldığı için dokusu itibariyle dayanıklı ve çabuk deforme olmaz işte bu özellikleri dolayısı ile düz renkli lake sistemler kullanılır. Karmaşık renklerin olduğu bir görsel uygulanmaz bu durumda aşırı neme maruz kaldığında deforme olma riskini arttırır ve bu nedenle bu gibi ortamlarda tercih edilmezler.