GERGİ TAVAN ÖZELLİKLERİ

Genelde bir iç mimari uygulaması olan gergi tavan özellikleri, mekanın fiziki özelliklerine göre kolayca şekillendirilebilir birçok avantajlı seçeneğe sahiptir, teknolojiyle birlikte gelişen mimarinin de avantajlarını kullanarak geniş aydınlatma imkanları sunmaktadır. Gergi tavan uygulamalar kullandığı Led aydınlatma sistemleri sayesinde gün ışığı etkisi vererek bulunduğu mekanın aydınlatılmasına destek sağlar. Gergi tavanlar esnek bir yapıya sahip olması teknik olarak bir çok kolaylıklar sağlar kullanıcısına aydınlatma aksesuarlarını barındırma gibi özellikleri arttırır.

Tavanlar için kullandığınız sistem her ne olursa olsun uygulanabilirliği sağlanan her gergi tavan sistemi, rahat temizlenebilir, toz tutmaz, nem ve ısı gibi olumsuz etkenlerden etkilenmeyen bir yapıya sahiptir. Genel olarak pratik kullanışlı hijyenik bir sistemdir, hafif olması sayesinde kolay monte edilebilir. Steril özelliklerinden dolayıda da boya istemez.

Microsorber bir dokuya sahiptir bu doku sayesinde ses yalıtımına fayda sağlayarak sizlere hem akustik bir ortam sunar hem de mekanın dışından gelebilecek sesleri engelleyerek bulunduğunuz ortamda rahat etmenizi sağlar. Allah korusun deprem-sarsılma gibi durumlarda da kolay kolay zarar görmez. Bir diğer pozitif yönü de yanmalara dayanıklı olmasıdır. Gergi tavan özellikleri oluşabilecek herhangi bir yangın tehlikesine karşı emniyetli avantajlar sağlar.

Genişliği baskı makinelerinden dolayı en fazla 4 metre olan, uzunluğu ise 100 metreye kadar döşenebilen gergi tavan sistemleri eklemeler yapılmak suretiyle, kullanılacağı alanın m2 genişliğine,  göre uygulanabilen bir sistemdir. Çeşitli doku seçenekleriyle, Saten, lake, mat, süet, aydınlatmalı, delikli ve metalik gibi ürünler sayesinde iç mimarinize uygun seçenekler sunar.  

Kullanışlı ve hijyen etkisi olan gergi tavanlar, basitçe bir bez yardımıyla temizlenebilir, anti bakteriyel yapısı uzun yıllar kir tutmadan kullanılabilir kılıyor, neme karşı dayanıklıdır silinmesi durumunda zarar görmez, pratik ve hafiftir montajı son derece basittir eşyalı mekanlarda uygulanırken sorun olmaz, sökülüp takılabilir bu özelliği sayesinde elektrik doğalgaz gibi tesisat işlerinize engel teşkil etmez.

gergi-tavan-ozellikleri

 

gergi-tavan-ozellikleri

 

 

 

gergi-tavan-ozellikleri