Gergi Tavan Montajı Nasıl Yapılır?

Gergi tavanların yapılışı birçok dekorasyon ustalarının merak konusu olmuştur. Ülkemizde kullanıma başlamasıyla çok tercih edilen ve hızla yaygınlaşan bir dekorasyon olduğu için olsa gerek bu merak. Tabii olarak teknolojinin dekorasyonla buluşması demek bir anlamada gergi tavan, bu sistemleri kurmak salt alçıpan ustalığı ya da boya alçı ustalığı yeterli olmayacaktır birazcık elektrik bilgisine de sahip olmalısınız. Çünkü gergi tavanlar ışıklandırma için şerit led dediğimiz küçük letlerin üzerinde birleştiği bir tür şerit aydınlatma sistemi kullanmaktadır. Ayrıca bazı teknik araç ve gereçlere de ihtiyaç olacaktır onları sıralayacak olursak.

Gergi Tavan Montajı İçin Gerekli Malzemeler

  • Gergi Tavan Gazlı Isıtıcı (Gergi Tavan Brülörü)
  • Gergi Tavana Özel Spatula
  • Spiral Küçük Boy
  • Mini Kesici
  • Şarjlı Vidalama
  • Şarjlı Vida Tabaca Başlığı
  • Hızlı Yapıştırıcı
  • Soğutucu
  • Merdiven
  • Tüp

Gergi Tavan Sistemlerinin montajı şöyle yapılır: Duvara ya da tavana uygulanacaksa önce elektrik işleri yani şerit led döşeme işlemi yapılır. Gergi Tavan Sistemi kurulumundan önce ışıklandırma işlemi yapılması gerekmekte. Sonra profil vidayla duvar ve tavanın arasına yapılan alçıpan havuzun çerçevesine vidalanır. Baskıda hazırlanmış rulo halindeki gergi tavan membranı montajı yapılacak tavanın altında açılır ve önce görselin sağına soluna dikkat edilir, çünkü içerisinde şekiller ve çeşitli görselleri olabileceğinden bunların tersi ve düzüne dikkat etmek lazım gergi tavan görseli ters olursa yeniden uğraşırsınız ters takmak istemezsiniz.

Malzemeyi gerdirerek kenarındaki fitillerini profillerin içerisine spatula yardımı ile yerleştireceksiniz. Gergi Tavan Brülörü yani ısıtıcıyla 104-115 derece kadar ısıyla gerdirilir. Tabi kırışıklıklara dikkat edilmesi gerekiyor ısıya maruz kalan gergi toparlar kendini ve düzleşir. Tüm Gergi Tavan membranlar genellikle % 6 oranında çekme yapar ve gerilir montajı yapıldıktan sonra bu nedenle, düz kalır ve sarkma yapmaz bizim kullandığımız ürünler garantilidir. Tabi anlatımı her ne kadar basit olsa da işlem oka darda basit değil, çünkü gergi tavan profesyonellerin işidir. Gergi Dizayn, Çalışma ofisleriniz ya da evleriniz için beğendiğiniz herhangi bir görseli baskı yapar. Ekonomik fiyat ve kaliteli temiz bir işçilikle montajını yapar son derece uzman personelimiz oldukça pratiktir.

Gergi tavan montajı

gergi tavan montajı

gergi tavan montajı

gergi tavan montajı

gergi tavan montajı

gergi tavan montajı

0537 380 2934