Gergi Tavan Dekorasyonu ve Tasarımları


Gergi Dizayn; gergi tavan ya da diğer bir deyimle germe tavan dekorasyon projelerinde tasarımlar yapabilir bu tasarımları sizin için gergi kumaşa baskı yapabilir ve istediğiniz her hangi bir özel alana montajını yapar ve uygulayabilir. Personel açısından son derece uzman genç ve dinamik bir kadroya sahiptir. verilen işleri zamanında teslim eder ve hizmetlerinin kalitesini garanti eder. Hizmet kalitesini gergi tavan sektöründe yaptığı yüzlerce referans işle kanıtlamıştır.

Günümüzde dekorasyona artan ilgi insanların yaşam alanlarını monoton görünümlerden kurtarma arzusuyla özetlenebilir. Pek tabiidir ki klasik tavan dekorasyonu uygulamaları 2010 yılından sonra özellikle, neredeyse tarih olmak üzere. Bunun nedenini soracak olursanız dekorasyon uygulamaları teknolojisinde çağ atlamamız dan dolayı. Evet dekorasyon ürünleri güncellendikçe bizleri dahada şaşırtıyor, kim düşünebilirdi ki dijital baskı teknolojileri ile tavan dekorumuza isteğimiz görseli uygulaya bileceğimizi örneğin, 3D görselli germe tavanlar sanal gerçeklik görünümleri elde edebileceğimiz müthiş bir platform sunuyor bizlere.

 

Peki Germe Tavan Nasıl Tasarlanır? ve Nasıl Uygulanır?


Tasarım konusuna gelince, burada dikkat edilmesi gereken bir kaç husus vardır.

a) Uygulanacak mekanın fiziki koşulları

b) Genel mimari yapısı ve kullanılan diğer dekorasyonlar

c) Ölçüler ve görsel uyumluluk

Bu durumda germe tavan tasarımı bu kriterler doğrultusunda uygulanabilmesi için önce mekanın fiziki koşulları incelenir ve uygun bir görsel seçilir bu seçimin önemi, renk uyumu, desen uyumu ve hatta görsel uyumu durumu da göz önünde bulundurulabilir. Genel mimari yapısı ve kullanılan diğer dekorasyon ürünleriyle ahengi sağlanmalıdır örneğin; bir avize gibi. Ölçülerde önemlidir tabi ki dar alanlarda veya ince uzun koridorlara elbette her görseli kullanamazsınız bundan ötürü kullanılabilir görseller arasından tercihler yapılmalıdır. Tüm bu tespitlerden sonra grafiker tasarıma başlar ve hazırlanan tasarımı gergi tavan kumaş üzerine dijital baskı teknolojisiyle çıktı alır.

Gergi tavan uygulama aşamasına gelince,  uygulanacağı alan için yine bir yardımcı platforma yani alçıpan havuza ihtiyaç duyar ters havuz şeklinde tavan ölçülerine göre hazırlanmış platforma monte edilerek uygulanır. Burada dikkat edilmesi gereken bir kaç husus vardır.

a) Alan ölçülerine uygun bir havuz modeli yapılabilir

b) Tavan yüksekliğine göre havuzun derinlik ölçüleri belirlenir

c) Aydınlatma sistemi olarak gergi tavan kullanılabilir

d) Harici bir aydınlatma sistem kullanılabilir

Sonuç olarak tüm bu kriterler sağlıklı bir germe tavan montajı için olmazsa olmazlardandır. Kaliteli bir hizmet için uzmanlık alanı gergi tavan olan ustalardan mutlaka destek almalısınız bu konuda profesyonel hizmetler alabileceğiniz Gergi Dizayn firmamız tam kadro 7/24 hizmetinizdedir.

Güncel haber, yenilik ve kampanyalardan haberdar olmak için instagram ve facebook sayfalarımızı takip edin.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir