akustik dokulu gergi tavan

Akustik Doku Gergi Tavan

Akustik Dokulu Gergi Tavan Sistemleri


 

Ses yalıtımı sağlayan bu sistemler teknik olarak çok avantaj sağlıyor düşünsenize hem ses yalıtımı sağlıyor hemde şahane bir görünüm katıyor uygulandığı mekanlara. Özel bir dokuya sahip olan bu sistemler mühendislik harikası malzemeler kullanılarak elde edilmiş üzerinde bulunan küçük delikler sayesinde mükemmel bir akustik sağlıyor.

Gürültülü ortamlarda en çok tercih edilen sistemdir akustik gergi tavanlar.  yapısı itibariyle teknoloji harikası bu sistemler kullandığı kumaşlar aldığı ses dalgalarını, üzerindeki çok küçük delikleri sayesinde emerek enerjiye dönüştürmektedir ve ses patlamalarını önlemektedir. Bu özelliği teknik olarak gürültülü ortamlarda tercih edilmesinin nedenini açıklamaya yeter sanırım.

Devam edecek olursak akustik gergi tavan sistemi, yüksek sesli ortamlarda  %10 seviyesinde sıcaklık etkisi yaratabilir. Diğer bir açıdan ele alacak olursak özelliklerini, emdiği yüksek gürültülü sesleri geri yansıtmaz ve %90 gibi bir oranda bu sesleri yok eder. Daha ne yapsın hem dekorunuza heyecan veri bir canlılık katıyor hemde ses yalıtımı görevi görüyor.

 

Peki Akustik Gergi Tavanlarda Ses Yankılanması Olur mu?


Bu sistemler, akustik gergi tavan kumaşı sayesinde ses yalıtımı olanağı sağladığı gibi aynı zamanda sesin yankılanmasını da önlüyor. Gergi Dizayn firmamız gürültülü iş ortamları için bu sistemi önemle tavsiye eder ve gecikmeden mekanlarınıza akustik gergi tavan uygulama fırsatını kaçırmayın der.

Özel yalıtım yapılmış gibi sesi %90 oranında yok ediyor. Birçok gürültülü ortamlarda kapalı spor kompleksleri, konferans salonları, spor salonları, düğün salonları ve kamuya açık alanlarda çok ca kullanılmaktadır. Akustik gergi tavan sistemleri yapısı açısından farklı olsa da diğer gergi tavan kumaşları gibi her forma girebilir bir özelliğe sahiptir esnekliği sayesinde modern ve şık görünümler sağlar.